top of page

TESLİMAT, GARANTİ VE İADE ŞARTLARI

 

GENEL:

1. www.blefarex.com web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

2. Tüketiciler, satın aldıkları malın satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

3. Satın alma ve ödeme işlemi sırasında aksi belirtilmedikçe mal sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri Tüketiciler tarafından ödenecektir.

4. Mal, satın alma işlemi hafta içi saat 14:00’dan, Cumartesi günleri ise saat 12:00’den önce yapıldığı takdirde genel olarak aynı gün içerisinde kargoya teslim edilir. Satın alınan malın www.blefarex.com tarafından kargoya teslim süresi satın alma işlemi sırasında aksi belirtilmedikçe 7 iş gününü geçemez.  Satın alınan mal bu süre içerisinde kargo firmasına teslim edilmez ise, Tüketici sözleşmeyi sona erdirebilir.

5. Satın alınan mal, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım kılavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.

6. Satın alınan malın satılmasının imkansızlaşması durumunda, Satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak Tüketiciye bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de Tüketicinin ödemiş olduğu toplam bedel Tüketiciye iade edilmek zorundadır.

 

SATIN ALINAN MAL BEDELİ ÖDENMEZ İSE:

7. Tüketici, satın aldığı mal bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının malı teslim yükümlülüğü sona erer.

 

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE MAL SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

8. Satıcının öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve mal süresinde teslim edilemez ise, durum Tüketiciye bildirilir. Tüketici, siparişin iptalini, malın benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Tüketici siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit veya havale/eft ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine bu ücret ödenir. Tüketici, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde mal bedeli bankaya iade edilir, ancak Tüketicinin bankasının ücreti Tüketicinin hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır. Bu süre Satıcının tasarrufu dışındadır.

 

TÜKETİCİNİN MALI KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:

9. Tüketici, sözleşme konusu malı teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı malı kargo şirketinden teslim almayacaktır. Sevkiyat sırasında zarar gördüğü düşünülen paketler teslimat sırasında kargo firma yetkilisi önünde açılıp kontrol edilmelidir. Eğer malda herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak mal iade edilmelidir. Teslim alınan malın hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Tüketici, teslimden sonra malı özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal kullanılmamalıdır.

 

GARANTİ:

10. www.blefarex.com’dan alınan her mal, üretici ve ithalatçı firmaların garantisi altındadır. Mal müşteriye sağlam olarak ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arıza ve kusurlar için, Tüketicinin malla ilgili üretici veya ithalatçı firmalara başvurması gerekmektedir.

 

CAYMA HAKKI:

11. Tüketici, satın aldığı malın kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, Satıcıya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

 

SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

12. ŞİRKET ADI/UNVANI: Long-Age Health Consulting Genel Sağlık Hizmetleri Medikal Eğitim Öğretim Gıda Organizasyon İmalat San. ve Tic. Ltd. Şti.

ADRES: Prof. Dr. Aziz Sancar Caddesi No:39/10 Çankaya Ankara

E-POSTA: info@longagehealth.com

TELEFON: 0312 442 5514

 

13. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar Satıcıya aittir. Ancak alınan malın belirtilen süreler içinde iade edilmesinden önce Tüketicinin, info@longagehealth.com adresine mal fatura numarası ve sipariş numarasını içeren bir e-posta atması gerekmektedir. Bu e-posta içinde malı neden iade etmek istediğinin kısaca açıklanması beklenmektedir. www.blefarex.com, bu e-postayı aldıktan sonra malın nereye ve nasıl iade edileceğini Tüketiciye bildirecektir. Bu bilgilerin Tüketiciye iletilmesi ile birlikte Tüketici iade etmek istediği malı orijinal ambalajına koyarak Satıcının anlaşmalı olduğu veya Tüketiciye bildirdiği kargo firmalarına teslim edecektir. Tüketicinin, Satıcının belirlediği taşıyıcı dışında başka bir taşıyıcı ile malı iade etmesi durumunda, iade masrafları Tüketiciye aittir. Ayrıca malın ilgili taşıyıcıya tesliminden itibaren oluşabilecek kayıp ya da hasardan Tüketici sorumludur.

 

CAYMA HAKKININ KULLANIMI: 

14. Tüketiciye ve Tüketicinin belirlediği 3. kişiye teslim edilen malın faturası, iade edilen mal ile birlikte mutlaka geri gönderilmelidir. İade edilmek istenen malın faturası bir kurum adına düzenlenmiş ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

15. İade formu, İade edilecek malın kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

 

İADE KOŞULLARI:

16. Tüketicinin kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa Tüketici kusuru oranında Satıcının zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan Tüketici sorumlu değildir. 

 

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK MALLAR:

17. Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar, çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek mallar, tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanlar, tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallar, elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz.

18. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, takviye edici gıdalar, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir. Malda ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve malın Müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde malın iadesi kabul edilmez.

bottom of page